ALGEMENE INFORMATIE
WETGEVING
VIDEO'S EN PROEFEXAMENS WETGEVING
VOERTUIGKENNIS
VIDEO'S EN PROEFEXAMENS VOERTUIGKENNIS
Verkeerstekens en aanwijzingen
VIDEO'S EN PROEFEXAMENS VERKEERSTEKENS
Gebruik van de weg
VIDEO'S EN PROEFEXAMENS GEBRUIK VAN DE WEG
Voorrang en voor laten gaan
VIDEO'S EN PROEFEXAMENS VOORRANG
Bijzondere wegen, weggedeelten, weggebruikers en manoeuvres
VIDEO'S EN PROEFEXAMENS BIJZONDERE WEGEN, WEGGEBRUIKERS EN MANOEUVRES
Veilig rijden met het voertuig en reageren in noodsituaties
VIDEO'S EN PROEFEXAMENS VEILIG RIJDEN
Verantwoorde verkeersdeelname en milieubewust rijden
VIDEO'S EN PROEFEXAMENS VERKEERSDEELNAME
Proefexamens
MOTORRIJDEN

Waarom extra vragen in het theorie-examen?

testvragen november 2019

Dit is wat het CBR schrijft over de 2 testvragen in het theorie-examen.

Het CBR gebruikt de 2 testvragen sinds 1 maart 2019. Al meer dan 5 jaar. Volgens het CBR nemen ze ongeveer 800.000 theorie-examens per jaar af.

Dan gaan we even rekenen. 800.000 maal 2 testvragen is 1.600.000 testvragen, oftewel 1 miljoen 600 duizend.
Keer al meer dan 5 jaar is: 1.600.000 x 5 = 8.000.000.

Je kan mij veel wijsmaken. Maar niet dat het CBR al meer dan 8 miljoen nieuwe vragen heeft bedacht.

De enige echte reden van de testvragen is volgens mij de volgende. Iemand die theorie-examen gaat doen, verwacht 50 vragen in het theorie-examen. Dan opeens zien ze bij het CBR dat er 52 vragen zijn. Verwacht je niet dat er geen 52 vragen zijn, word je hiervan extra zenuwachtig. Extra zenuwachtig betekent, meer in de war, meer onrust en meer kans om te zakken. Bingo voor het CBR.

Sowieso is er niemand die weet of een vraag al jaren bestaat, een aantal maanden bestaat of hartstikke nieuw is. Daarom hoeft het CBR helemaal geen testvragen toe te voegen. In hun eigen administratie kunnen zeĀ  zelf aangeven of een vraag nieuw is.

Als je dit weet, hoe zou jij deze mentaliteit van het CBR noemen?